Digitalizácia výrazne zasiahla do všetkých oblastí ľudskej činnosti. Výnimkou nie je ani hudobná tvorba – vďaka špecializovaným hudobným softvérom je dnes možné tvoriť hudbu rýchlejšie a jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Patrí medzi ne aj platforma Splice, prepájajúca produkciu s bohatou knižnicou vlastných zvukov a samplov. Najnovšie verzie už dokonca pracujú aj s technológiou AI, ktorá zas umožňuje významnú optimalizáciu workflowu.
Foto: Pixabay
História – Princípy
Sample – AI verzia
Inštalácia – Predplatné
Splice: história, vznik, zakladajúce osobnosti
Na začiatku projektu stál Matt Aimonetti, u ktorého sa skĺbilo nadšenie pre hudbu s programátorským talentom. S produkciou hudby začal ešte v 90. rokoch, neskôr sa však v čase masívneho rozvoja informačných technológií (tzv. dot.com boom) naplno vrhol do digitálneho sveta.
Unikátna kombinácia skúseností, prepájajúcich svet hudby so svetom digitálnych technológií, v ňom podnietila záujem priniesť na trh vlastný koncept, ktorý by sa vyhol nedostatkom už existujúcich virtuálnych hudobných štúdií – teda tzv. Digital Audio Workstation (skrátene DAW). Vízia sa čoskoro zhmotňuje do reálneho projektu: v októbri 2013 spolu so Steveom Martoccim spúšťa platformu Splice.
Čo je Splice – DAW alebo databáza zvukov a samplov?
Softvérov, umožňujúcich nahrávanie, úpravu a produkciu hudobných súborov, už v tej dobe bolo na trhu pomerne dosť (FL Studio/predtým Fruity Loops, Cubase, Adobe Audition a iné). Aimonetti s Martoccim sa preto nechceli vybrať týmto smerom, namiesto toho začali pracovať na vlastnej vízii. Chceli vyvinúť softvér, ktorý produkciu hudby doplní o nové funkcie, ako napríklad:
- zálohovanie práce – aby si užívateľ nemusel zakaždým ukladať nové a nové verzie, ale aby sa neustále mohol vracať k predchádzajúcim verziám diela
- kolaborácia – aby mohli viacerí užívatelia jednoducho spolupracovať na diaľku bez potreby posúvania si materiálu na hardvéri (disky, USB...)
- databáza zvukov a samplov – aby si užívatelia mohli jednoducho vyberať online z tisícok disponibilných zvukov bez toho, aby museli hodiny hľadať ten správny zvuk v existujúcich nahrávkach (a následne ho vysamplovať), alebo zháňať nahrávky od producentov
Na otázku, ktorú sme uviedli v podnadpise, máme teda jednoznačnú odpoveď: Splice nie je klasickým počítačovým štúdiovým rozhraním, ale cloudovou platformou, ktorá optimalizuje tvorbu, uľahčuje spoluprácu a efektívne prepája dopyt (hudobníci, interpreti) s ponukou (producenti, vytvárajúci základnú "surovinu" – zvuky jednotlivých nástrojov, sample, ale trebárs aj vokálne linky).
Splice ako reprezentant open-sourcovej kultúry v hudobnom biznise
Aimonetti ako nadšený programátor, odchovaný na slobodnej atmosfére raného internetu 90. rokov, chcel preniesť open-sourcovú kultúru, typickú pre operačný systém Linux, aj do hudobného priemyslu. Open-sourcové programy nie sú zaťažené autorskými či vlastníckymi právami a preto sa vyznačujú tzv. otvoreným kódom. To znamená, že ktokoľvek, kto sa vyzná do programovania, môže vziať ktorýkoľvek program a vylepšiť ho či prerobiť podľa seba – a následne ponúknuť verejnosti zadarmo.
Aimonetti ako vnímavý pirát plaviaci sa na pomedzí hudobného a programátorského sveta si veľmi rýchlo všimol istú analógiu: pre hudobný svet je predsa tiež typické to, že žiadny muzikant nikdy nezačína od nuly, ale pre inšpiráciu siaha do už existujúcej hudobnej tvorby. Preto sa často stáva, že niekto vezme kúsok nejakej staršej skladby (sampel) a tvorivo ho využije v úplne novom hudobnom kontexte.
Mohlo by vás zaujímať: Ako stiahnuť hudbu z YouTube
Splice: ako hip-hop samples podnietili nový model
V praxi sa však často stávalo (a dodnes stáva), že muzikanti sa použitím samplov vystavili obvineniam z plagiátorstva či dokonca súdnym sporom. Osobitne pre hip-hopový old-school, ktorej fanúšikom Aimonetti je, je typické samplovanie starých funkových či jazzových nahrávok – kosa však narazila na kameň po prieniku hip-hopu do mainstreamu, kedy sa vlastníci autorských práv začali ozývať a žiadať svoj podiel zo ziskov.
Splice samples copyright (licencie): je databáza zvukov skutočne royalty-free?
Aimonetti preto vymyslel biznis model, ktorý bude založený na pestrej databáze predpripravených zvukov a samplov, ktoré budú na 100% oprostené od akýchkoľvek poplatkov (royalty-free) a tým pádom voľne použiteľné. Ak ste hudobníkom, tak si jednoducho vyberiete z ponuky zvuky, ktoré sa vám páčia a slobodne sa s nimi môžete v tvorivom procese vyhrať bez toho, aby ste sa obávali akýchkoľvek budúcich súdnych sporov.
Oslobodenie hudobnej tvorby od obmedzení rôznymi druhmi licencií a poplatkov a možnosť sample slobodne a opakovane používať tak umožňuje muzikantom popustiť uzdu ich autorskej kreativite.
Splice Sounds online: slobodný prístav pre producentov a tvorcov samplov
Na to, aby užívateľ aplikácie mohol použiť sample a zvuky z databázy, musí najprv nejaká databáza existovať. A tu vstupujú do modelu samotní producenti – tvorcovia zvukov. Potrebujete nejak špecifický klávesový zvuk, snare alebo kopák, alebo si chcete prezrieť predpripravené melodické slučky? V databáze Splice Sounds celkom určite nájdete všetko, čo hľadáte – v ponuke sú milióny zvukov, slučiek a melódií, pričom ďalšie neustále pribúdajú.
Splice sample packs | beats: celé zvukové balíčky na stiahnutie
Splice nastavil model tak, aby bol výhodný aj pre producentov. Za ponúknuté sample im dobre zaplatí, na oplátku však od nich žiada, aby sa vzdali akýchkoľvek budúcich nárokov (royalty). Štandardne sa zvuky nakupujú v balíčkoch, tzv. sample packs.
Celý systém je tak nesmierne zjednodušený, všetky zainteresované strany vedia, do čoho vstupujú a podmienky sú jasne nastavené. Producenti dostávajú riadne zaplatené a hudobníci využívajúci Splice v tvorbe zas môžu slobodne benefitovať z bohatej zásoby zvukov bez obáv z porušovania autorských práv.
Ako funguje práca so Splice Sounds: sample za kredity (credits) download free
Aimonetti s Martoccim zaviedli pre zjednodušenie práce so zvukovými vzorkami tzv. kredity. Tie sú akousi vnútornou menou, ktorú vám systém pridelí podľa vami zvoleného plánu predplatného. Ak si napríklad zvolíte platený plán Creator+, máte k dispozícii až 500 kreditov, pričom jeden zvuk stojí 1 kredit a jedna slučka či prednastavenie (preset) do 3 kreditov. Neminuté kredity sa vám "prelejú" do ďalšieho mesiaca.
Tvorcovia tento systém zaviedli kvôli tomu, aby lepšie vedeli vyhodnocovať a odmeňovať jednotlivých producentov a nimi dodané sample. Vaše kredity sa totiž prideľujú priamo tvorcom.
Kde sťahovať hudbu a filmy zadarmo: Ulozto.sk
Splice samples download | upload samples: ukážky balíčkov (vocal, guitar loops, lofi, kick, snare, synth, loops)
Nižšie si môžete pozrieť niekoľko ukážok obľúbených a často sťahovaných balíčkov, aby ste nadobudli lepšiu predstavu o fungovaní modelu Splice. Všetky si môžete vypočuť na oficiálnej webstránke projektu.
Medzi producentmi figurujú aj veľké mená – napr. klávesista Scott Storch, autor prvého z nižšie uvedených balíčkov, bol členom legendárnej hip-hopovej skupiny The Roots a tiež autorom nezabudnuteľnej klávesovej slučky v beate skladby "Still D.R.E." od Dr. Dre a Snoop Dogga, ktorú počul už azda každý.
Splice sounds pre hip-hop, reggaeton, trance, EDM, drum and bass, K-pop a iné žánre
V databáze Splice Sounds si môžete poľahky vyselektovať balíčky podľa vašich žánrových preferencií – nájdete v nej prakticky všetko od trapu cez elektroniku až po k-pop alebo hyperpop.
Splice Sounds sample packs – ukážky populárnych balíčkov zvukov/samplov | ||
Názov balíčka | Počet zvukov | Charakteristika |
Scott Storch´s Still Storch Vol.1 | 232 | zvuky a sample ideálne do hip-hopu |
Kaelin Ellis Sample Pack | 130 | zvuky a sample ideálne do hip-hopu |
KARRA Presents: Heather Sommer Vocal Pack | 666 | vokály a ad-liby vhodné do pop music |
Spinnin Sounds Tech House Sample Pack | 258 | zvuky, basové linky, slučky vhodné do EDM (techno, house) |
TAIKO Essentials Sample Pack | 148 | zvuky a sample vhodné do reggaetonu |
Umru – Sound Cache Vol.3 | 450 | zvuky a sample vhodné do hyperpopu a experimentov |
Splice Originals Elegant Strings | 202 | husľové zvuky a sample, aj do moderných produkcií |
Splice – hudobný softvér: Splice Sounds AI verzia k vašim službám
Koncept AI dorazil už aj do spoločnosti Splice, ktorá prišla s vlastnou verziou, aj keď zatiaľ len skúšobnou (beta). Umelá inteligencia umožňuje optimalizáciu vyhľadávania zvukov podľa preferovaných žánrov.
Ďalší skvelý doplnok sa ukáže po tom, ako vám AI náhodne vygenerovala balíček (stack). Následne vám totiž na počkanie "vypľuje" aj niekoľkosekundovú ukážku zo zvolených zvukov. Ak sa vám nepáči, jediným stlačením tlačidla si náhodne vyberiete novú ukážku z iných samplov.
Ak sa vám niektorá z ukážok pozdáva, môžete ďalej pracovať na jej rozvíjaní – odoberať zvukové stopy, pridávať ich a pod. Ak ste s výberom spokojní, celý balíček môžete jednoducho presunúť do vášho DAW softvéru. Kompletný video tutoriál nájdete po kliknutí SEM.
Nemusíme ani zdôrazňovať, že koncept AI je vo vývoji. Dá sa predpokladať, že Splice s AI funkciami nás čoskoro očarí ďalšími novými a dych vyrážajúcimi funkciami.
Ako stiahnuť Splice app do PC a mobilu – desktop, Windows, Mac, iOS, Android: free download (trial) a update
Ústredným prvkom ekosystému Splice je aplikácia, ktorá rovnako dobre funguje tak cez klasický desktop, ako aj v mobile. Apka umožňuje prístup k databáze Sounds v súlade s predplatným plánom a celý systém efektívne prepája s bežnými DAWmi. Výrobca uvádza nasledovné požiadavky na systém:
- Microsoft Windows 10+
- MacOS X10.15+
- iOS/iPadOS 13.6+
- Android 8+
Softvér na hudbu Splice – kompatibilita s DAW: Ableton, FL Studio, Logic, GarageBand, Studio One
Nakoľko Splice nie je DAW v pravom slova zmysle, v praxi je ho potrebné integrovať do niektorého zo softvérov určených na tvorbu hudby. Výrobca softvéru Splice uvádza, že jeho produkty (vrátane pluginov) by mali byť kompatibilné s nasledovnými DAW softvérmi a verziami:
- Abbleton Live 10+
- Logic Pro X 10,5+
- Studio One 5+
- FL Studio 20,8+
- GarageBand 10,4+
Splice | MPC One: ako prepojiť Splice so samplerom AKAI MPC
O univerzálnosti produktov Splice svedčí aj možnosť prepojenia so zariadením MPC od spoločnosti AKAI. Táto dnes už legendárna krabička, ktorá je na trhu od roku 1988, umožnila pomocou funkcií samplingu a sekvenovania takpovediac demokratizáciu hudobnej tvorby: široké masy mali zrazu možnosť tvoriť aj bez hudobného vzdelania.
Zariadenie sa výrazne podpísalo pod prudký rozvoj hip-hopu vo svete, vrátane Slovenska – a to až do tej miery, že dnes hip-hop patrí medzi celosvetovo najpopulárnejšie žánre s vlastnými festivalmi.
Súčasné "mpc-čka" už majú možnosť prepojenia priamo zabudovanú, takže stačí iba požiadať o vygenerovanie login kódu, ktorý sa následne zapíše do kolónky na splice.com/link. K samplom, ktoré máte k dispozícii v databáze Splice, sa tak bez problémov dostanete priamo z MPC.
Stiahli si sample zo Splice a spravili hit
O vzostupnej krivke popularity Splice Sounds svedčí aj narastajúce množstvo svetoznámych interpretov, ktorí vo svojich skladbách použili niektorý zo zvukov z ponuky Splice (viď zoznam hitov nižšie).
Keďže vzhľadom na politiku Splice sa dajú sample používať aj opakovane, občas dochádza aj k nedorozumeniam. Napríklad Asher Monroe obvinil Justina Biebera z plagiátorstva kvôli použitiu podobnej melódie, napokon sa však ukázalo, že producenti oboch hudobníkov jednoducho použili rovnaký free sampel, resp. loop.
Svetoznáme hity obsahujúce Splice sample | |
Zedd & Grey feat. Maren Morris | "The Middle" |
Justin Bieber | "Running Over" |
DJ Snake, Selena Gomez, Ozuna, Cardi B | "Taki Taki" |
Marshmello & Anne-Marie | "Friends" |
Ariana Grande | "Break Up With Your Girlfriend..." |
Lil Nas X | "Panini" |
Dua Lipa | "Dont´t Start Now" |
Bad Bunny | "Dakiti" |
Shane Codd | "Get Out My Head" |
Splice Sounds plan | subscription: ako sa zaregistrovať a prihlásiť (login, odber, platené služby, predplatné)
Splice predstavuje unikátny komplex digitálnych nástrojov, ktorý môžu využiť profesionáli, ale aj laici. Pre svoju relatívnu jednoduchosť je ideálnou vstupnou bránou do sveta hudby aj pre začiatočníkov. Jeho intuitívne rozhranie a jednoduchá obsluha si nevyžadujú žiadne hlboké znalosti.
Tvorcovia konceptu Splice sa aj pri určovaní cenovej politiky chceli vyhnúť chybám svojich konkurentov. Pri nich sa totiž často stávalo, že užívateľ po zrušení predplatného (subscription) stratil prístup nielen ku svojej práci, ale aj ku všetkému, čo si pomocou služby stiahol. A ak chcel opätovne získať prístup, musel si predplatné obnoviť.
Stiahnutie Splice gratis, trial zdarma (ako stiahnuť zadarmo), odhlásenie (unsubscribe), pozastavenie
V Splice to nehrozí, lebo všetko, čo si kedy stiahnete, je už vaše. Samozrejmosťou je 14-dňová skúšobná doba, ktorú je možné pozastaviť, pričom po obnovení vám zvyšné dni zostanú k dispozícii. Samotný plán je taktiež možné pozastaviť (maximálne na 2 mesiace) bez akejkoľvek penalizácie a straty kreditov. Ak sa rozhodnete odber zrušiť úplne, môžete tak učiniť kedykoľvek. Taktiež je možný aj downgrade či upgrade plánu.
Splice Sounds promo code: ako získať a využiť promo kód
Aj spoločnosť Splice využíva populárny koncept promokódov, ktoré môžete získať v rámci špeciálnych marketingových kampaní. Sú určené pre nových zákazníkov, pričom môžu odomknúť isté výhody či zľavy. Ak sa vám podarilo nejaký zohnať, vložiť ho môžete počas registrácie do príslušnej kolónky.
🎵 Softvér na hudbu Splice | Plány predplatených služieb v Splice | ||
Súčasť balíka | Sounds+ | Creator | Creator+ |
Cena v USD (mesiac / rok) | 12,99/129,99 | 19,99/199,99 | 39,99/399,99 |
Kredity na kúpu samplov | 100 | 200 | 500 |
Apka (desktop / mobil) | ✅ | ✅ | ✅ |
Plug-in Bridge | ✅ | ✅ | ✅ |
Plug-in Beatmaker | ❌ | ✅ | ✅ |
Plug-in Astra | ❌ | ✅ | ✅ |
Splice Sounds App VST plugins – databáza (library): Astra, Beat Maker, Bridge free download
Platforma Splice v istom zmysle pripomína modulárne stavby či skladačku. Tým, že si stiahnete z oficiálneho webu aplikáciu a nainštalujete si ju, ešte dobrodružstvo nekončí. Apku totiž môžete vylepšovať a prispôsobovať si ju vlastným potrebám pomocou najrozmanitejších doplnkov a pluginov. Mnohé z pluginov sú úplne free, iné sú zase súčasťou unikátneho konceptu Rent-to-Own (viď nižšie).
Medzi populárne pluginy patria napríklad syntetizátor Astra, sekvencer zameraný na tvorbu bicích Beatmaker alebo sampler Bridge, ktorý vám umožní prispôsobiť vzorky zvukov tempu a tónine vašej aktuálnej relácie v DAW, ešte než si zvuky kúpite za kredit. Všetky tri sú súčasťou balíkov Creator a Creator+, základný balík Sounds+ obsahuje iba Bridge plugin.
Splice Serum Rent-to-Own: unikátny koncept splátok
Mnohé populárne pluginy, na čele s najsťahovanejším doplnkom Serum – syntetizátorom od Xfer Records – sa radia do jedinečného konceptu Rent-to-Own (vo voľnom preklade "splácaj, kým ti to nebude patriť").
Aimonetti s Martoccim ho zaviedli, aby si užívatelia mohli plugin po splatení určitej čiastky natrvalo nechať. Je to skvelé riešenie pre tých hudobníkov, ktorí si nemôžu dovoliť zaplatiť čiastku naraz: Serum totiž stojí 189 dolárov, ale v mesačnom pláne Rent-to-Own to vychádza na 9,99 dolárov.
Splice web: App (aplikácia), Community (fórum), Skills (tutoriály), Pricing (plány), Blog (návody)
Webová stránka Splice je prehľadne rozdelená do 6 záložiek, v ktorých rýchlo nájdete, čo potrebujete:
- Sounds – databáza zvukov a samplov
- Skills – tutoriály, lekcie
- Plugins – knižnica pluginov (doplnky, nástroje, efekty, EQ, samplery, mastering a i.)
- Community – komunikácia, zdieľanie nápadov, spolupráca, súťaže
- Blog – tematické články, návody, postupy
- Pricing – informácie o plánoch a predplatnom
Ešte donedávna bola súčasťou projektu aj platforma Studio určená na rozvíjanie kolaborácie medzi hudobníkmi. Nová CEO Kakul Srivastava však v marci 2023 informovala o jej zrušení, nakoľko nenaplnila očakávania o rýchlom rozvoji. Spoločnosť však užívateľov ubezpečila, že rozvoj kolaboratívneho aspektu ostáva aj naďalej v centre jej pozornosti a že v budúcnosti prinesie nové nápady.
Splice vs. Loopcloud
Splice nie je, pochopiteľne, jedinou platformou určenou na distribúciu predpripravených zvukov, slučiek či samplov. S podobným konceptom prišla spoločnosť Loopmasters, založená ešte v roku 2003. Tá tiež vyvíja vlastné balíčky samplov, pričom sa zameriava na segmenty ako house, drum´n´bass, techno, hip-hop, ale aj filmovú hudbu. Tie sú spravidla k dispozícii na jej vlastnom úložisku Loopcloud.
Politika spoločnosti je v súčasnosti veľmi podobná Splice, keďže taktiež ponúka viacero predplatených plánov. Základný rozdiel spočíva v tom, že Loopcloud má aj bezplatnú verziu, aj keď značne obmedzenú. Taktiež ceny sú o niečo nižšie.
Budúcnosť hudby v duchu Splice Sound: prístupnosť, kolaborácia, previazanosť, zdieľanie, zábava
Zakladateľ Splice Aimonetti sa dlhodobo zaujíma aj o najnovšie trendy vo vývoji konceptu tzv. metaverza, teda hypotetickej verzie budúceho internetu, plne inkorporujúceho koncepty virtuálnej a vylepšenej reality a vytvárajúceho jeden spoločný, univerzálny a globálny 3D virtuálny priestor.
Svoju víziu budúceho vývoja hudobného priemyslu priblížil v rozhovore s Jacobom Restitutom na YouTube. V niekoľkých bodoch by sa dal zhrnúť nasledovne:
- tvorba hudby by mala byť čo najprístupnejšia širokým masám, aby si nevyžadovala špecifické zručnosti, ktorých získanie je zdĺhavé a časovo náročné
- tvorba hudby by mala byť zábavná – nezáživná a stereotypná štúdiová práca by sa mala čo najviac eliminovať
- tvorba hudby by mala byť viac prepojená a zdieľaná – Aimonetti vidí budúcnosť hudby v podobnom duchu ako spoločné hranie online hier na internete
Je Aimonettim načrtnutá budúcnosť hudby hudbou vzdialenej budúcnosti?
Aj keď všetci digitálni giganti sa v súčasnosti predbiehajú v rozvoji konceptu metaverza, to, kedy – a či vôbec – sa stane realitou, nateraz ostáva zahalené rúškom tajomstva. Ak by sa zrealizoval, Aimoretti v ňom vidí miesto aj pre koncept kolaboratívnej a zdieľanej hudobnej tvorby, forsírovanej projektom Splice.
V metaverze by bolo možné sa trebárs virtuálne stretávať v 3D priestore (pomocou VR headsetov alebo hologramov) a spoločne tvoriť muziku, pričom hudobníci by boli od seba vzdialení hoci aj tisícky míľ. Mohli by vznikať aj experimentálne zdieľané hudobné diela, ktoré by boli ponechané otvorené na úpravu pre kohokoľvek, kto do daného virtuálneho priestoru zavíta.
Splice Tech Support: kontakt a zákaznícka podpora na Splice
Ekosystém Splice je živý organizmus, ktorý sa neustále vyvíja. Tým pádom sa občas vyskytnú aj menšie muchy, ktoré programátori a zamestnanci spoločnosti priebežne vychytávajú. Ak by ste aj vy pri práci so Splice zaznamenali nejaké ťažkosti, s ktorými by ste si nevedeli rady, k dispozícii máte sekcie "Contact" (formulár) a "Help" úplne na spodku webu Splice.com.
V sekcii "Help" nájdete aj FAQ s najčastejšími problémami. Všetko je však, žiaľ, v angličtine. Ak tento jazyk neovládate, môžete použiť trebárs funkciu preklad stránky prekladača Google Translator.
Splice Sounds tutorial (video) – návod, postup na YouTube
Samotný web Splice (osobitne sekcie Skills a Blog) je plný najrozličnejších tutoriálov a návodov. Väčšina z nich je však dostupná len pre predplatiteľov. Free návody ale môžete nájsť aj na videoplatforme YouTube na kanáli Splice.
Splice Sounds reviews: recenzia a hodnotenie softvéru na hudbu "Splice – sample a hudba zadarmo na stiahnutie"
Splice prináša skutočnú revolúciu do sveta hudby. Apka celý proces výrazne zjednodušuje a optimalizuje workflow. Databáza zvukov je prakticky nekonečná a následne je už len na vás, čo z nich dokážete vyčarovať.
Niekto by možno mohol namietnuť, že týmto spôsobom sa zabíja skutočná umelecká kreativita. Potreba neustále vylepšovať deľbu práce a zefektívňovať procesy sa však nevyhnutne musela odraziť aj v hudobnom priemysle.
Pozitívom je, že predfabrikované sample, slučky, melódie a vokálne línie odstraňujú z hudobného priemyslu akýsi "elitársky" aspekt – tvorba hudby je zrazu prístupnejšia ako kedykoľvek predtým, zvládnete ju aj bez hudobného vzdelania.
Zlé jazyky by možno mohli škodoradostne dodať, že dnes už nie je potrebný ani talent. To už necháme na posúdenie čitateľa. Každopádne, kto chce robiť hudbu "po starom", nikto mu nebráni v tom, aby používal tradičné hudobné inštrumenty, alebo aby si vytváral vlastné experimentálne sample trebárs z úderov nástrojov v dielni, ako kedysi Depeche Mode alebo industriálne kapely.
Hodnotenie hudobnej aplikácie Splice: 8,66/10
- Dostupnosť 8/10: Splice sa dá používať cez počítač i mobil. K dispozícii sú verzie pre MacOS, Windows, iOS i Android.
- Jednoduchosť 9/10: Tvorcovia sa snažili vyhnúť všetkým neduhom existujúcich softvérov a naopak, doplniť ich o nové funkcie. Výsledný produkt je preto veľmi užívateľsky prívetivý.
- Cena 9/10: Aplikácia je dostupná pre každého, kto je ochotný platiť cca 12-40 € mesačne, v závislosti od predplateného balíka.
Prečítajte si tiež: Internetové hry v mobile
Komentáre